Політика відкритого доступу та щодо плагіату

Журнал дотримується політики відкритого доступу (Open Access). Повнотекстовий доступ до наукових статей журналу, в режимі реального часу, представлений на офіційному сайті журналу у розділі «Архіви». Політика відкритого доступу видання сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів.

Редакційна колегія журналу приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, статті, які не були опубліковані раніше і не подавалися для публікації в інші журнали.

Для забезпечення принципів академічної доброчесності  видавничою групою «Наукові перспективи» було налагоджено співпрацю з сервісом перевірки на плагіат Unicheck.

Unicheck - сервіс перевірки на плагіат для найкращих результатів. Сервіс пошуку плагіату перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи у внутрішній базі користувача.

Unicheck підтримує академічну доброчесність у закладах освіти по всьому світу, а в Україні ним користується понад 250 закладів вищої освіти.

Журнал   користується програмним забезпеченням для виявлення текстових запозичень у представлених рукописах: Unicheck, eTXT. Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилань на першоджерело, відхиляються редакційною колегією до опублікування статті у журналі.

Редакційна колегія журналу наукових праць аналізує будь-який випадок плагіату по суті. Якщо плагіат, чи текстові запозичення, виявлено редакторами, або рецензентами, на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджають про необхідність переписати текст, або зробити посилання на першоджерело.

Відсоток плагіату розраховується програмним забезпеченням, а також оцінюється редакційною колегією.

Якщо після опублікування виявлено плагіат, то редакційна колегія проводить аналіз даного факту. Якщо буде знайдено плагіат, редакція журналу зв'яжеться із автором. Сторінки, що містять плагіат, буде позначено у PDF-файлі. Документ може бути відкликаним (видаленим) у залежності від масштабу плагіату.

Рекомендації щодо уникнення плагіату:

  • використовуйте лапки для інформації, взятої дослівно з джерела;
  • не змінюйте частини цитати в контексті речення;
  • використовуйте три крапки (пробіл і три крапки) для частини опущеної цитати;
  • використовуйте дужки для доданих власних слів;
  • обмежте використання прямих цитат.

Автори несуть відповідальність за отримання дозволу на авторське право для відтворення ілюстрацій, таблиць, малюнків, взятих у інших авторів та/або джерел. Дозвіл повинен бути розміщений внизу під кожним елементом.